Ağız Bakımı

Ağız bakımı, hayatımızın her yönü için önemlidir, ancak çoğu zaman göz ardı ediliyor. Ağız, vücudunun sağlığına açılan bir penceredir. Beslenme eksiklikleri veya genel enfeksiyon belirtileri gösterebilir. Tüm vücudu etkileyen sistemik hastalıklar ilk olarak ağız lezyonları veya diğer oral problemler nedeniyle belirginleşebilir.

80 ya da 8 yaşında olsanız da, ağız sağlığınız önemlidir. Günümüzde çoğu kişi mükemmel ağız sağlığına sahiptir ve doğal dişlerini yaşamları boyunca korur. Ancak, diş çürüğü çocukluk çağının en yaygın kronik hastalığı olmaya devam etmektedir. Pek çok insan diş hekimini yalnızca acı çekiyorsa veya bir şeyin yanlış olduğunu düşünüyorsa görmeleri gerektiğine inanıyor, ancak düzenli diş hekimi ziyaretleri ömür boyu süren iyi ağız bakımına katkıda bulunabilir.

Dişlerinizi her zaman günde iki kez bir florürlü diş macunu ile fırçalayarak, dişlerinizi diş ipi veya başka bir diş arası temizleyiciyle temizleyerek, diş fırçanızı her üç veya dört ayda bir değiştirerek ve dengeli bir beslenme düzenine uyarak ağız bakımınızı koruyabilirsiniz.

Doğru Ağız Bakımı İçin Neler Yapılmalı?

İyi bir ağız bakımı  dişleriniz ve diş etleriniz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Sağlıklı dişler sadece iyi görünmenizi ve iyi hissetmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda düzgün bir şekilde yemek yemenizi ve konuşmanızı da mümkün kılar. İyi ağız sağlığı, genel sağlığınız  için önemlidir.

Uygun fırçalama ve diş ipi kullanımı da dahil olmak üzere günlük koruyucu bakım, sorunları gelişmeden önce durdurmaya yardımcı olacaktır.

 

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com