Bölümlü (Modern) Protezler

Bölümlü diş protezleri, hasta kullanılmadığı zaman çıkarılabilecek diş restorasyonlarıdır. Takma dişler, piyasadaki en yaygın çıkarılabilir diş protezidir ve şu ana kadar çoğu hastanın eksik dişlerini değiştirmeyi tercih ettiği en yaygın yoldur. Bunun arkasındaki neden, diş teknolojisindeki diğer tüm ilerlemelere rağmen, çıkarılabilir diş protezlerinin invaziv olmaması ve herhangi bir cerrahi insizyon veya ağrılı iyileşme gerektirmeyeceğidir. Modern diş protezi, ağız boşluğundaki çevre dokular tarafından desteklenir ve kullanılmadığında hasta tarafından uygun şekilde çıkarılabilir ve gerektiğinde değiştirilebilir.

Eksik dişlerini değiştirmek için herhangi bir özel diş ameliyatı yapmak istemeyen, ancak kesinlikle bu özel restorasyondan faydalanabilecek hastalar için bölümlü diş protezlerinin kullanılması önerilmektedir. Çıkarılabilir diş protezleri çiğneme yeteneklerini geliştirebilir, diş kaybıyla kaybedilen kas gücünün korunmasına yardımcı olabilir, hastanın kelimeleri daha iyi konuşma ve telaffuz etme yeteneğini geri kazanır veya geliştirir ve hepsinden öte, hastaya normalde kendine olan saygısını artırır.

Kısmi protezler, restorasyon ile hastanın kalan doğal dişlerine tutturulmuş halde dişlerinin bir kısmını eksik olan hastalar için kullanılan çıkarılabilir diş protezleridir. Kısmi bir takma dişin yerine yerleştirilen dişler, genellikle hastanın ağzının içine yerleştirildiğinde takma dişi yerinde tutacak metal çerçeveye bağlı renkli bir plastik tabana tutturulur. Bitişik dişlere takılan iç bağlantılar, hasta bunları kullandıklarında çıkarılabilir kısmi protezlerin kaymamasını veya düşmemesini sağlamada çok önemlidir. Çıkarılabilir kısmi protezler, yalnızca eksik dişlerin oluşturduğu boşlukları doldurmada değil, aynı zamanda kalan doğal dişlerin konumlarının dışına kaymasını da önler.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com