Diş Boyu Uzatma

Dişlerde, çatlama, kırılma ya da şekilsizlik söz konusu olduğunda tedavi ve gülüşü iyileştirmek için dil boyu uzatma yöntemi kullanılmaktadır.  Köprüler, kök kanalları ve diş implantları gibi dental işlemleri tamamlamak için de bu tedavi  kullanılabilir.

Diş hekimleri, bir diş için diş yüzeyini daha fazla açığa çıkarmak amacıyla diş eti dokusunu ve bazen de kemiği yeniden yapılandırarak diş boyu uzatma gerçekleştirir. Bu yaygın bir işlemdir ve tamamlanması genellikle bir saatten az sürer.

Dişi kendi başına tutacak yeterli doku yoksa, diş boyu uzatması gerekebilir. Kırık veya diş çürümesinden etkilenen dişler bir kronun sıkıca tutturulmasını engelleyebilir. Diş boyu uzatma diş eti dokusunu azaltır ve gerektiğinde kemiği tıraş eder, böylece dişin daha fazlası dişeti yüzeyinin üzerinde olur. Düzgün yapılan bu işlem daha iyi ağız hijyeni ve rahatlığı sağlar.

Bazı insanlar gülümserken diş etlerinin çok fazla görünmesinden şikayet eder ve bu nedenle diş boyu uzatma işlemini tercih ederler.

Ameliyattan önce, tarih vermek ve röntgenlerinizi görmesi için periodontist ile görüşeceksiniz. Bu randevu sırasında, aldığınız ilaçlar hakkında cerrahınızla konuşmalısınız. İşlem için herhangi birisini bırakmak gerekip gerekmediğini size bildirirler.

Periodontistiniz ayakta tedavi sırasında diş boyu uzatmasını gerçekleştirir. Bu daha sonra eve gidebileceğiniz anlamına gelir. İşlemin süresi, işlem gerektiren diş sayısına ve yumuşak dokunun veya kemiğin çıkarılması gerekip gerekmediğine bağlı olarak değişir.

Çoğu insan lokal anestezi tercih eder ve sakinleştirici de alabilir. Periodontist diş etlerini dişlerden çekerek kökleri ve kemiği açığa çıkarır. Bazı durumlarda, sadece diş eti dokusunun itilmesi gerekir. Cerrah daha sonra dikiş atmadan önce cerrahi alanı tuzlu suyla yıkar. Diş etlerini tekrar birbirine diker, bazen ek koruma için alanın üzerine bir bandaj yerleştirir.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com