Estetik Diş Hekimliği

Çarpık dişler, diş eti problemleri, çürükler ve diş problemleri gibi birçok sorun kişinin sağlığını ve özgüvenini etkilemektedir. Bununla birlikte, günümüz teknolojisinin yardımıyla, diş hekimleri sağlıklı ve parlak bir gülümseme kazanmanıza yardımcı olacak yetenek ve becerilere sahiptir.

Estetik diş hekimliği, genel sağlık ve fonksiyonunun yanı sıra gülüşünüzün görünümünü, şeklini, rengini, hizalamasını ve boyutunu geliştirmek için işlem yapan bir diş hekimliği dalıdır. Bazen insanlar estetik diş hekimliğine kozmetik diş hekimliği diyebilir, ancak ikisi de oldukça farklıdır. Estetik diş hekimliği, işlevselliği ve ağız sağlığı ile birlikte daha iyi bir görünüm elde etmeyi amaçlarken, kozmetik diş hekimliği gülüşünüzün görünümünü iyileştirir.

Yaygın olarak kullanılan birkaç estetik diş hekimliği tekniği şu şekildedir:

Çatlamış veya kırılmış dişleri onarır ve renk bozulmalarını düzeltmeye yardımcı olabilir.

Dişler arasındaki boşlukları sabitleyerek, dişlerdeki çatlaklar gizlenebilir. Diş minesini korumak veya renk bozulmasını önlemek için dişin üzerine yerleştirilmiş ince porselen tabakalardan yararlanılır.

Kalıcı veya çıkarılabilir olabilen eksik dişler için implant tedavisi uygulanabilir.

Gün geçtikçe, genel görünümünüzü ve gülümsemenizin sağlığını daha iyi hale getirmek için estetik diş hekimliği teknolojileri gelişmektedir.

Gülüşünüz konusunda sorun yaşıyorsanız veya estetik diş hekimliği tedavisine ihtiyaç duyuyorsanız, uzman bir estetik diş hekimine başvurmayı düşünebilirsiniz. Böylelikle sorunlarınız düzeltilebilir.

 

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com