Estetik Dolgular

Estetik dolgular, hasar görmüş diş dokularının doğrudan restorasyonuna, diş şeklinin, renginin ve küçük hataların düzeltilmesine izin verir. Büyük bir restorasyon gerekirse, bunun yerine estetik protezler önerilir. Küçük hatalı uygulamaların estetik kompozit dolgularla düzeltilmesinden önce, sağlıklı diş dokusu miktarını önemli ölçüde azaltan dişlerin hazırlanması gerekir. Dişler sağlamsa, böyle bir işlem zararlı olarak kabul edilir. Dişlerin düzeltilmesi için ortodontik tedaviyi seçmek daha iyidir.

Estetik dolgular diş rengindedir ve çürük ve dişlerdeki bu gibi diğer problemleri tedavi ederken dişlere daha doğal bir görünüm kazandırır. Geçmişte amalgam siyah dolguların kullanılması yaygındı, ancak bugün estetik görünümü nedeniyle ve sağlığa zararlı maddeler içermesi sebebiyle kullanılmamaktadır. Bu nedenle amalgam dolguları yenileriyle değiştirmeniz önerilir.

Beyaz dolgular, kompozit reçinelerden üretilir ve insan sağlığına zarar veren maddeler içermez. Estetik dolgular, dişin önemli bir rekonstrüksiyonuna ihtiyaç duyulmadığında ideal bir çözümdür, ancak iyileşmiş dişin doğal dişlerin görüntüsüne kavuşması önemlidir.

Estetik fonksiyon bir yana, kompozit estetik dolguların kullanılması, çürümenin tekrar ortaya çıkma olasılığını önemli ölçüde azaltır. Beyaz dolguların kullanılması ayrıca doğal dişleri de korur, çünkü sabit olması için çok küçük bir sağlıklı diş oranını feda etmek gerekir.

Bu nedenle diş renginde bir dolgu, dişleri doğal sağlıklarına ve güzel görünümlerine geri getirir. Bu işlem diş hekimi tarafından tamamen acısız bir teknikle tek bir muayenede gerçekleştirilir.

 

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com