İmplant Nedir?

İmplantlar, doğal dişlere alternatif olarak kullanılabilecek en iyi materyallerdir. Klasik köprü ve damak protezlerine göre daha estetik, fonksiyon ve fonetik özellikler sunmaktadır.

İmplant tedavilerinin alanında uzman hekimlerce yapılması başarı oranını artırmaktadır. Çünkü doğru endikasyon ve uygulama implantın ömrünü uzatmaktadır.

Uzun yıllardır diş hekimliğinde kullanılan İmplantlar son on yılda materyaldeki gelişmelerle beraber modern diş hekimliğinin en popüler bölümü olmuştur. Klasik protez yöntemlerine alternatif olan implantlar hem sabit hem de hareketli protezlere farklı tedavi seçenekleri oluşturmaktadır.

Sabit protezlerde özellikle tek diş eksikliklerinde komşu dişlerin preparasyonlarına gerek kalmadan eksikliğin kapatılabilmesi, fazla diş kaybının olduğu durumlarda hareketli protez yerine sabit protez yapılabilmesi en önemli avantajlarıdır. Bunun yanında total protez adını verdiğimiz ve halk arasında damak protezi adı verilen protezlerin en büyük dez avantajı olan protez oynaması da engellenmiş olmaktadır.

Tabiki bütün restorasyonlarda implantlar klasik protezlerin yerini tutamaz burada önemli olan hekimin bilgi ve tecrübesiyle doğru endikasyonu ve tedaviyi uygulayabilmesidir.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com