İmplant Tedavisi

Diş implantları neredeyse 50 yıldır kullanılan bir tedavi yöntemidir. Doğal bir diş taç ve kökten oluşur. Diş implantı ise, eksik bir dişin yerine geçmek üzere doğrudan çene kemiğine yerleştirilmiş yapay bir diş köküdür.

Birkaç hafta ile birkaç ay arasında bir süre boyunca, diş implantı kemiğe bağlanır ve bu sırada kemik hücreleri implantın etrafında yeni kemikler oluşturur. Bu yeni kemik implant için sağlam bir yer anlamına gelir. İmplantın kemikle yapıştırılması, yapay taç için güçlü bir temel elde etmek için gereklidir.

İyileşmeden sonra implant, doğal diş kökünün fonksiyonuyla aynı işlevi görür.  Dişin tepesini eski haline getirmek için, uzmanların abutment olarak adlandırdıkları bir yapıyı diş implantına yerleştirilir. Bu yapının yardımıyla protezler için yapay kronlar veya fikstürler implanta tutturulabilir.

Diş İmplantının Avantajları

Eksik dişlerin fonksiyonunu ve estetiğini yeniden kurar

Kemik kaybını önler

Mevcut dişler korunur

Vücutla biyolojik olarak uyumludur

Tedaviden Önce

Altta yatan herhangi bir ağız sağlığı sorunu, diş implantı düşünülmeden önce tedavi edilmelidir. Diş çürüğü ve diş eti hastalığı gibi yaygın sorunlar tedaviyi daha az etkili hale getirebilir.

Sigara içiyorsanız, sigara içenler sigara içmeyenlere göre daha büyük bir başarısızlık riskiyle karşı karşıya kaldıklarından, diş hekiminiz bir süre sigarayı bırakmanızı önerecektir. Sigara içmek, bir diş implantının çene kemiğine tutturulduğu işlem olan osseointegrasyonu etkileyebilir.

İşlem

Tedavi tipik olarak tek bir oturumda gerçekleştirilir, ancak bir süre osseointegrasyon gerektirir. Osseointegrasyon, implantın çene kemiğine tutturulduğu işlemdir. Bir osseointegrasyonlu implantın iyileşmesi için üç ile altı ay gerekir, bu noktada diş hekiminiz taç restorasyonu ile tedaviyi tamamlayabilir. Osseointegrasyon gerçekleşmezse implant tedavisibaşarısız olur.

Eksik dişleri değiştirmek için yapılan diş implantı tedavisi, ergenlikten sonra veya kemik büyümesi tamamlandığında herhangi bir zamanda yapılabilir. Aktif diyabet, kanser veya periodontal hastalık gibi bazı tıbbi durumlar, işlem uygulanmadan önce ek tedavi gerektirebilir.

 

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com