Pembe ve Beyaz Estetik

Gülümsediğinizde, sadece dişleriniz değil aynı zamanda diş etleriniz de ortaya çıkar. Diş etlerinizin sağlıklı olup olmadığı ise görünüşünüzü etkileyebilir. Diş etlerinin rengi sağlıklı bir pembe olmalı, siyah ya da koyu kırmızı olmamalıdır.

Diş hassasiyeti, diş eti çekilmesinin belirtilerinden biridir. Bu, dişleri saran diş eti dokusu dişi veya dişin kökünü açığa çıkardığında oluşur. Diş eti çizgisi ile dişler arasında boşluklar oluşur ve böylece bakterilerin boşluklara girmesi kolaylaşır. Diş eti enfeksiyonu diş eti çekilmesine neden olabilir. Diş etleri çekildiğinde diş daha uzun ve sivri görünür. Diş eti çekilmesi ya da enfeksiyonunun başlıca nedenlerinden bazıları şunlardır:

Dişlerin yanlış şekilde fırçalanması, yani dişlerin diş fırçasıyla agresif şekilde temizlemesi diş minesinin yıpranmasına ve diş etlerinin çekilmesine neden olur.

Dişlerinizi sıkıyor musun? Eğer öyleyse, bu diş eti çekilmesine yol açarak dişlere baskı uygular.

Diş eti kanaması

Plaklar dişeti çizgisi boyunca yükseldiğinde, dişeti iltihabına yol açar. Dişlerinizi kuvvetli bir şekilde veya diş ipi kullanırken fırçalarsanız kanamalar oluşabilir. Diş eti dokusunun şişmesiyle birlikte diş etlerinin ağrıması da mümkündür.

Ağız hijyeni kötü olduğu için ağız kokusu kötüleşebilir. Dişlerin yanlış fırçalanması ve diş ipi kullanılması ağızda yiyecek parçacıklarını bırakarak onların kokmasına neden olabilir, bu da pis ve rahatsız edici bir kokuya neden olur.

Dişlerinizi çevreleyen plak çıkarılmadığında, artmış kanamaya ve diş eti hastalığının ilerlemesine neden olan tartar oluşumu ortaya çıkar.

Bu nedenle, dişleriniz kötü bir hale gelmeye başlamadan önce, yukarıdaki belirtilerden muzdaripseniz, diş hekiminizi görmeniz önemlidir. Pembe ve beyaz estetik ile dişlerde oluşan tartar kaldırılarak diş etlerinin sağlıklı hale gelmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda diş etinin koy rengi de lazer tedavisi ile yok edilerek sağlıklı bir pembe renge dönüştürülebilir.

 

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com