Porselen Dişler

Bir diş kaplama, aşınmış diş minesini, diş renk değişikliği  veya çatlaklar gibi diş sorunlarını düzeltmek için dişlerinizin yüzeylerine yapıştırılan diş rengindeki porselen veya kompozit kabuktur.

Her ne kadar kaplamalar kozmetik diş hekimliği kategorisine girseler de, aynı zamanda koruyucu niteliklere de sahipler ve daha kapsamlı tedavilere olan ihtiyacı ortadan kaldırabilirler.

Çekici olmayan dişlere neyin sebep olduğuna bakılmaksızın, diş kaplamaları kozmetik diş hekimliği sorunlarınızın çoğunu veya hepsini çözebilir:

Aşınmış diş minesi:  Diş minesi zamanla doğal olarak aşınabilir veya genetik yatkınlığın bir sonucu olarak sorun haline gelebilir. Porselen kaplama, yıpranmış diş minesinden etkilenen gülümsemeleri düzeltmek için mükemmeldir.

Aşınma ve yıpranma:  Yaşlandıkça dişlerimiz doğal olarak yıpranmaya başlar. Yaşlı dişlerin çatlak veya genel olarak düzensiz bir görünüme sahip olma olasılığı daha yüksektir. Porselen dişler ile sağlıklı doğal görünüm geri kazandırılabilir.

Renk  değişikliği : İnatçı renk değişikliği, diş beyazlatma yoluyla tamamen düzeltilemeyebilir . Bu gibi durumlarda, porselen dişler basit ve kozmetik bir çözüm sunabilir.

Porselen diş kaplama işlemi genellikle altı hafta boyunca iki ziyarette tamamlanabilir. Ziyaretler kapsamlıdır ve birkaç saatlik muayene ve diş hazırlığı gerektirebilir.

Tedavinin tanı ve muayene aşaması esastır ve kaplama yerleştirilmeden önce ele alınması gereken ağız sağlığı ile ilgili endişeleri tanımlar. Diş hekiminiz özel bir renk tonundan en iyi diş rengini seçmek için sizinle birlikte çalışacaktır. Görüntüleme teknolojileri size beklenen sonuçların bir önizlemesini sunabilir.

 

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com