Post Kor Restorasyon

İmplant tabanlı restorasyonları arasında bulunan post kor restorasyon halk arasında vidalı diş oalrak da bilinmektedir. Bu yöntemle kullanılan vidalar onarım veya bakım işlemleri için restorasyonun kolay ve tahribatsız şekilde yapılmasını sağlar

Vida kullanılan restorasyonlar, doğrudan implant üzerine veya implant üzerine yerleştirilmiş vidayla tutturulmuş bir dişe vidalanacak şekilde tasarlanmıştır. Post kor restorasyonlar, protez restorasyonunu sürdürmenin güvenli ve kolay bir yolunu temsil eder.

Restorasyon onarımları ve bakımları alt yapıya zarar vermeden yapılabilir. İmplant doku iltihabı, üst yapının çıkarılmasından sonra daha verimli bir şekilde tedavi edilebilir. Açılı abutmentlerin kullanımı yeterli bir paralelleştirme sağlar. Bölgede, çok birimli, uzun açıklıklı, çapraz kemerli restorasyonlar için ortak yerleştirme yolunu kolaylaştırır ve sağlar.

Vida kanalı oryantasyonu ve erişim konumu, özellikle estetik bölgede zor olabilir. Vida kanalı implant ekseninin uzamasına yönlendirildiği için, erişim açıklığı bazen restorasyonun yüzün görünür tarafında yer almaktadır. Vida ekseninin palatal tarafa uygun şekilde adapte edilmesi, açılı vidalar aracılığıyla, sağlanabilir.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com