Sabit Protezler

Sabit protezler, hem estetik hem de rahatlıkta doğal dişlere çok benzeyen çıkarılabilir olmayan bir çözelti vasıtasıyla kaybedilen dişleri restore etmemizi sağlayan diş hekimliği branşıdır.

İmplant hastanın fonksiyonel, estetik ve fonlama eksikliklerini çözmesine izin verir. Kemerdeki kalan dişler sağlıklı olduğunda, kalan dişleri doldurarak ve doğal dişlere semente edilecek sabit bir protez oluşturarak veya gerektiğinde kemiğe implante ederek, Kron veya köprülerin üzerine yapıştırma veya vidalama şeklinde uygulanabilir. Bunların hepsi sabit protezin bir parçasıdır.

Eksik veya hasar görmüş dişlerin yerine sabit diş protezleri kullanılır. Sabit olarak adlandırılırlar çünkü kalıcı olarak yerleştirilirler, yani bu hasta tarafından çıkarılamayacakları, doğal dişlere veya yapay köklere bağlanamayacakları anlamına gelir.

Bir dişin dış yüzeyi, diş çürümesi veya diğer travma tipleri nedeniyle tamir edilemeyecek şekilde hasar görmüşse, o zaman diş bir diş protezi kullanılarak yeniden inşa edilebilir veya takviye edilebilir.

Bir diş implantı titanyumdan yapılmış yapay bir köktür ve doğrudan kemiğe yerleştirilir. İmplant yerleştirildikten sonra, implantın kemik entegrasyonu olarak adlandırılan şeyle kemikle bütünleşmesine izin vermek için 3-6 aylık bir süre geçmelidir. Ardından implantlar üzerine yerleştirilen diş kapsülü anlamına gelen sabit diş protezleri takılır.

Bireysel dişler eksikse, her implanta bir kapsül yerleştirilir, arka arkaya birkaç diş eksikse, o zaman her biri iki veya daha fazla implantın üzerinde dururken bir diş köprüsü takılabilir.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com