Tam (Total) Protezler

Tam protez, tüm dişler eksikken ya da doğal dişlerin azalması durumunda tümünün yapay dişlerle değiştirilmesi durumudur. Bu nedenle, diş protezi tedavileri altında sınıflandırılırlar. Tüm damağı ve tüm çene sırtını kapsayan bir protez tabanından yapılırlar. Sentetik dişler bu tabana sabitlenir, amaç bu dişlerin ısırmanın bir parçası kadar doğal hissetmesini sağlamaktır.

Dişlerin gevşemesi durumunda, dişleri destekleyen yapılardan (periodontal hastalık) meydana gelen genelleşmiş iltihaplanma durumlarında, diş hekiminin genellikle bu dişleri çekmekten başka seçeneği kalmaz. Dişlerin üst veya alt çenede az olması durumunda, hastalara çok fazla tedavi seçeneği bırakılmaz. Birçok hasta için, bütün dişlerinin tamamen kaybı yaşam kalitelerinde ciddi bir bozulmaya yol açar.

Hastalar bu aşamaya geldiklerinde birkaç alternatifle bırakılmış gibi görünebilirler, ancak durum böyle değil. Modern diş hekimliği, sürekli bilimsel ilerleme sayesinde, birçok farklı tedavi seçeneği sunabilmektedir. Bu sözde zor senaryolarda size yardımcı olabiliriz. Bu protez tedavi seçeneklerinden birine tam protez denir.

Hastanın kendi dişi kalmamışsa, çıkarılabilir bir diş protezi ile tedavi mümkündür. İmplant olmadan dişlerin tamamen değiştirilmesi durumunda, diş protezi total protez olarak adlandırılır ve çıkarılabilir.

Konfor, oturmanın ve tutmanın keyifli olduğu anlamına gelir, konuşma mümkün olduğunca az engellenir ve protezin doğru çalışması garanti edilebilir. Kritik konuşursak, total protezler implant destekli protezlerle karşılaştırıldığında birçok avantaja sahiptir. Bu, tedavi maliyetini düşürür ve hastaların tekrar daha rahat bir şekilde yemek yemelerine olanak veren bir dizi sentetik dişle sonuçlanır.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com