Total Protez Kullanmak

Dişsiz bir çene için en uygun çözüm, diş implantları tarafından desteklenen sabit bir köprü restorasyonudur. Total protez, implantların uygun olmadığı veya istenmediği durumlarda tek çözümdür. Bu takma diş, damağa veya mukoza dokusuna gerekli tutunmayı sağlayan bir emme etkisiyle birleştirilir.

Tam protez olarak da adlandırılan total protez, akrilik reçineler ve yapay dişler kullanılarak bir diş laboratuarında özel olarak üretilir ve tutma özelliklerine gerek kalmadan doğrudan dişsiz bir çene içine yerleştirilir. Üst protezlerde, protez ve damak arasındaki emme etkisi ile bir dereceye kadar stabilite sağlanır. Bu etki, total protezin sadece diş sırtına dayandığı alt çenede oluşmaz. Yapışma kalitesi büyük ölçüde her hastanın anatomik özelliklerine bağlıdır ve sırt çok dar veya çok düşükse tatmin edici olmayabilir. Bu, total protez ve implant desteğinin bir kombinasyonunun çok faydalı olabileceği yerdir.

Total protez kullanım rahatlığı sunmaktadır ve çoğu hasta bu tedavi seçeneğini tercih etmektedir. Kalan dişlerin tamamının yapay dişlerle değiştirilmesi sonucunda bir alışma süreci gerektirse de kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com