Ziryonkum Dişler

Kozmetik diş hekimliği başarılı bir alandır, çünkü herkes güzel bir gülüş ister. Hastalar dişlerinde kaplamaya ihtiyaç duyduğunda, zirkonyum dişler önerilebilecek bir seçenektir.

Zirkonyum, titanyum ailesinin bir üyesi olarak sınıflandırılan bir metaldir ve dünya çapında kullanılmaktadır. Diğer ürünler arasında yemek takımı ve elektrikli armatürlerde bulunur. Diş kronlarında, özellikle yiyecekleri çiğnemek ve öğütmek için çok fazla güç gerektirdiğinden zirkonyum kullanmak idealdir ve dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir.

Zirkonyum dişler, son zamanlarda en önemli ve en çok tavsiye edilen kron türlerinden biridir. Estetik yapay dişler isteyenler, zirkonyum dişleri tercih eder. Zirkonyum dişler zirkonyum oksit veya zirkonyadan oluşur. Zirkonya, beyaz renkli bir metaldir.

Zirkonyum dişler, doğal dişlerden ayırt edilemez. İlgili dişlere daha doğal bir görünüm kazandırmak için zirkonyum kronlarının dişlere yapıştırılması önerilir.  Ağızdaki dokular, zirkonyumu doğal bir şekilde kabul eder. Zirkonyum dişlerin ömrü normal kronlarla karşılaştırıldığında eşittir.

Diş kronlarının çoğu, hastalar tarafından düzenli kullanımıyla korozyona uğramaktadır. Yıllar boyunca tüketilen çeşitli sıvılar ve yiyecekler diş kronlarının korozyonuna neden olur. Zirkonyum dişler, uzun ömürlü olmalarına büyük ölçüde katkıda bulunan diğer dental kaplama tipleri gibi korozyona uğramaz.

Zirkonyum kuronların üretiminde en yeni dental teknolojiler başarıyla kullanılmaktadır.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com