Dental Spa

Genellikle diş muayeneleri ile ilişkili korku ve kaygıyı hafifletmek için, diş hekimleri günlük spa merkezlerinin şımartıcı olanaklarını ve hizmetlerini benimseyerek hastaları için sıcak ve rahatlatıcı ortamlar yaratmaktadır. Bu ortaya çıkan diş hekimliği uygulamalarına genellikle dental spa denir.

Dental spa tedavisinde sunulan hizmetler, diğer spa merkezlerinde sunulan hizmetler kadar geniştir. Bununla birlikte, tüm dental spalar tüm spa hizmetlerini ve olanaklarını sunmamaktadır. Diş hekimliği uygulamaları bağımsız işletmelerdir, bu nedenle diş hekimi sahibi, spa hizmetlerine ne gibi hizmetler sunulacağını belirler.

Dental spa tedavisinde sunulan tipik hizmetler ve olanaklar şunları içermektedir:

Gevşeme ve masaj terapileri

Aromaterapi

Ücretsiz içecekler ve atıştırmalıklar

Eğlence

Refleksoloji

Diğer avantajlar arasında spa benzeri dekor ve aydınlatma, tedavi öncesi meditasyon ve nefes çalışması, tedavi öncesi ve sonrasında özel ses dalgası masaj koltukları ve yüz bakımı sayılabilir.

Dental Spa Tedavisinin Yararları

Özellikle anksiyete ya da kalp hastalığı olan hastalar için, dental spalar söz konusu tedavi öncesinde rahatlamayı sağlamaktadır.

Rahatsızlığı olan ve isteksiz hastaları tedavi etmek için spa benzeri olanaklar, diş hekimliği personelinin işini kolaylaştırırken hasta güvenliğine katkıda bulunur. Birçok diş hekimine göre, rahat hastalar daha az yaralanma riski taşır.

Her hasta en iyi hareket tarzını keşfetmek için konsültasyon ve muayene alır. Sonrasında ise diş beyazlatma, diş eti masajı, diş implantları ve kozmetik tedaviler uygulanabilir. Kozmetik diş hekimliği ve dental spa birleşimi insanlara dişlerinin görünüşünü ve verdiği hissi geliştirerek güvenlerini geliştirme şansı veriyor.

 

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com