Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, diş yüzeyine zarar vermeden dişlerinizin doğal rengini kazanmanın etkili bir yolu olarak kullanılmaktadır. Diş beyazlatma renk değişimine neden olmasa da var olan rengin açılmasını sağlayabilir.

Dişlerinizi beyazlatmanın neden tercih edildiği söz konusu olduğunda birkaç neden vardır. Herkes farklıdır, saç ve ten rengimiz gibi dişlerimiz de kendimize özgüdür. Çok az insan parlak beyaz dişlere sahiptir ve yaşlandıkça dişlerin rengi solabilmektedir.

Dişleriniz, yüzeyde çay, kahve, şarap gibi içecekler nedeniyle de lekelenebilir. Sigara içmek de aynı zamanda dişlerin sararmasına neden olmaktadır. Tartar da dişlerinizin rengini etkileyebilir.

Profesyonel diş beyazlatma tedavisinde diş hekiminiz tedaviye uygun olup olmadığınızı size söyleyebilecektir. Öncelikle dişleri korumak için diş etlerine lastikten bir kalkan ya da jel uygulanacaktır. Daha sonra beyazlatma ürünü dişlerinize uygulanır ve bu işlem için tasarlanmış olan teknolojik ürünün uzantısı ağız bölgesine yerleştirilir.

Üründeki aktif bileşen genellikle hidrojen peroksit veya karbamid peroksittir. Etken madde bozuldukça, oksijen diş minesine girer ve diş rengi daha açık hale gelir.

Toplam tedavi genellikle üç ile dört hafta içinde yapılabilir. Diş hekiminiz tedaviye başladıktan sonra, tedaviye evde devam etmeniz gerekecektir. Bu, beyazlatma ürününü düzenli olarak iki ile dört hafta boyunca, bir seferde 30 dakika ile bir saat boyunca uygulamak anlamına gelir.

Son zamanlarda lazer ile diş beyazlatma yöntemi de etkili olmaya başlamıştır. Bu işlem sırasında diş etlerini korumak için dişlerinize kauçuk bir koruyucu madde yerleştirilir ve dişlerinizi beyazlatan bir boya kullanılır. Daha sonra kimyasal maddeyi etkinleştirmek için dişlere bir ışık ya da lazer verilir.

 

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com