Diş Dolgusu

Çoğu insan, yaşamları boyunca en az bir diş dolgusuna ihtiyaç duyar. Diş dolgusu tedavisi genellikle çürükleri tedavi etmek için kullanılır, ancak çatlamış veya kırılmış dişleri veya zamanla aşınmış dişleri onarmak için de kullanılır. Çoğu diş dolgusu tedavisi aşağıdakileri içerir:

Tedavi alanını uyuşturmak için topikal anestezik kullanılır

Etkilenen dişlerdeki çürükler temizlenir

Kompozit veya amalgam dolgusu ile diş dolgusu yapılır

Dişlerinizin rahat bir şekilde hizalandığından emin olmak için ısırmayı fonksiyonu kontrol edilir

Son zamanlarda, modern diş hekimliği, doğal dişlerin görünümünü taklit eden yeni yüksek teknolojili materyalleri benimsemiştir.  Metal dolgular hala hasarlı bir dişi onarmak için mükemmel ve normal bir yoldur. Metal dolgular diş hekimleri tarafından amalgam dolgular olarak adlandırılır. Bu isim, malzemenin bir metal alaşımı olması gerçeğinden gelir. Bazı amalgamlar ayrıca az miktarda cıva içerebilir.

Kompozit dolgular, diş hekimlerinin diş renginde veya beyaz dolgu olarak adlandırdığı şeydir. Kompozit, dayanıklı plastiklerin ve camın bir karışımı olan yapay bir diş benzeri bir malzemedir. Bu şekilde, kompozit dolgu aynı zamanda cam benzeri bir malzeme olan doğal diş minesini taklit eder. Diş hekimi ayrıca dişinizin geri kalanından ayırt edilemeyeceğinden emin olmak için kompozit dolguya renklendirici maddeler ekler.

 

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com