Gülümseme Tasarımı

Gülümseme tasarımı, gülümsemenin görünümünü bir veya daha fazla kozmetik tedavi yöntemi yoluyla iyileştirme işlemidir. Gülümseme estetiği söz konusu olduğunda aşağıdaki tedaviler uygulanabilir:

Diş kaplaması

Diş implantı

Diş beyazlatma

Dikkate alınan bileşenlerden bazıları yüz görünüşünüz, cilt tonunuz, saç renginiz, dişleriniz (renk, genişlik, uzunluk, şekil vb.), diş eti dokusu ve dudaklardır. Gülümseme tasarımı birçok nedenden ötürü gerçekleştirilir ve hastanın isteklerine göre özelleştirilebilir.

Gülüşünüzün geliştirilebilecek bazı yönleri şunlardır:

Diş Rengi:  Gümüş veya amalgam diş dolguları doğal, diş rengindeki kompozit dolgularla değiştirilebilirken, diş beyazlatma lekeli veya mat dişlerin rengini iyileştirebilir. Porselen kaplamalar, kuronlar, köprüler, kompozit yapıştırma ve diş implantları dahil olmak üzere çeşitli yöntemlerin değerlendirilmesi ve hazırlanması sırasında diş rengi önemli husustur.

Parlak beyaz dişlerden oluşan iyi şekilli bir gülümseme genç bir görünüme kavuşur. Diş hekiminizin diş beyazlatması için seçtiği renk tonu ve kaplamalar yüzünüzün ve saçınızın rengine özellikle dikkat edilerek değerlendirilir.

Hizalama ve Boşluk: Üst üste binen veya aralarında boşluk bulunan dişler gerektiğinde ortodonti ile düzeltilebilir.

Eksik Dişler:  Bir veya daha fazla eksik diş, gülümsemenizin görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir. Eksik dişler dental implantlar, köprüler veya kısmi takma dişler ile değiştirilebilir.

Gülümseme Tasarımının Estetik Bileşenleri

Diş Boyu:  Uzun dişler genç bir görünüm verir. Yaşlanma, genellikle daha kısa dişlere neden olan aşınma ve yıpranma sorununa neden olur. Daha kısa dişler için bir tedavi, iki ön merkezi dişin kompozit yapıştırma veya porselen kaplamalar ile yeniden şekillendirilmesini ve uzatılmasını içerebilir. Dişlerin uzatılması aynı zamanda genel yüz görünüşünüzü de etkileyebilir.

Gülüş Çizgisi: Gülüş çizgisi, üst dişlerinizin kenarlarını yan yana takip eden hayali bir çizgidir, bu ideal olarak gülümsediğinizde alt dudağınızın eğrisi ile aynı olmalıdır. Bu standart referans noktası, yeni dişlerinizin ne kadar uzun olması gerektiğine karar vermek için kullanılabilir.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com