İnvisalign

İnvisalign ortodontik tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Diş teli yerine dişleri düzeltmeyi sağlayan şeffaf bir diş aparatı kullanılır. İnvisalign aparatı dişlerinize tam olarak oturur ve dişlerinizi kademeli olarak ideal formuna getirir. İnvisalign tipik olarak dişlerinizi geleneksel diş tellerinden daha hızlı düzeltir ve bunu görünmez bir şekilde yapar.

Genel olarak, invisalign yöntemi geleneksel metal desteklere göre belirgin avantajlar sunar. Metal tellerden daha rahattırlar, diş ve diş etleri için daha az risk oluştururlar ve çok daha güzel gülüş sağlarlar. İnvisalign metal braketlerden ve tellerden daha iyi görünür.

Hasta kısa bir süre için aparatı çıkarmak isterse bunu yapabilir. Bu, hangi etkinlikleri yapabileceğinizi veya hangi yemekleri yiyeceğinizi sınırlamadığınız anlamına gelir.

İnvisalign çıkarılabildiğinden dişleri düzenli olarak fırçalayıp diş ipi kullanmak mümkündür. Diş etlerinin iltihaplanma olasılığı daha düşüktür.

Neredeyse herkes İnvisalign için mükemmel bir adaydır. İnvisalign her zaman en karmaşık vakalar için en iyi seçenek değildir. İnvisalign aşağıdaki vaka tiplerini tedavi edebilir:

Çarpık dişleri düzeltme

Boşlukların kapatılması

Yanlış hizalanmış dişleri ayarlamak

Çıkıntılı dişlerin sabitlenmesi

İnvisalign kolaydır ve en büyük yararı, aparatın yemek yemen ve dişleri fırçalamak için çıkarılabilmesidir. Yine de invisalign günde 22 saatten az olmamak üzere ağzınızda kalmalıdır. Eğer tedavinize bağlı değilseniz, istediğiniz sonuçları almanız da mümkün olmaz. Bu nedenle sürekli çıkarmak istenen sonuçlara ulaşmanızı engelleyecektir.

Hakkımızda görüşlerinizi yazın!

İletişim

ADRES: Halaskargazi Caddesi no: 165 Kat : 3 Şişli / İstanbul
Şişli - İstanbul
TEL: 0541 688 48 98
WHATSAPP: 0541 688 48 98
MAIL: info@sinancepeloglu.com